Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

10 październik 2018 Dział: Sukcesy uczniów Napisane przez  Renata Wacławczyk

Sukces Magdaleny Gliklich w Żorskim konkursie plastycznym o Święcie Ogniowym.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sukces naszej uczennicy Magdalena Gliklich, która zdobyła nagrodę specjalną w miejskim konkursie plastycznym pt. „Święto Ogniowe nasza unikatowa tradycja”.

We wrześniu uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udział w żorskim konkursie plastycznym pt.: „Święto Ogniowe – nasza unikatowa tradycja”. Celem konkursu było poznawanie historii i tradycji naszej małej ojczyzny i propagowanie historii Święta Ogniowego. Konkurs był częścią projektu "Wspomnień Czar - Święto Ogniowe", który był realizowany w ramach 4. edycji ogólnopolskiej Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, która wspiera lokalne inicjatywy społeczne i historyczne.

Uczniowie mieli za zadanie przygotować prace plastyczne na temat naszego lokalnego święta. W przygotowanie uczniów do konkursu zaangażowała się także pani Klaudia Pawelec-Gliklich, która inspirowała uczniów do twórczego przedstawienia zadanego tematu.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie zostały ogłoszone wyniki, a laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Jedną z osób, które przygotowały prace była Magdalena Gliklich, która po ogłoszeniu wyników, na gorąco relacjonując przebieg uroczystości powiedziała, że „była w szoku”, gdy okazało się, że jej praca najbardziej podobała się jury i zdobyła nagrodę główną. Gratulujemy wszystkim laureatom, a naszej młodej artystce Magdalenie życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

 

Czytany 110 razy
Etykiety
Ostatnio zmieniany środa, 10 październik 2018 18:22