08 październik 2018 Dział: Projekty Napisane przez  Grażyna Piwowarczyk

Stop Smog

Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem - dlatego właśnie podejmować będziemy działania mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich rodziców, celem poprawy jakości powietrza.

W ramach projektu STOP SMOG w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019 odbędą się następujące działania:

1. Przeprowadzenie cyklu zajęć „Czysty oddech” na przedmiotach przyrodniczych oraz godzinach wychowawczych w klasach: I – VIII SP oraz III gimnazjum, według opracowanych 16 scenariuszy lekcji.
  2. Przeprowadzenie cyklu zajęć pozalekcyjnych w ramach kółka przyrodniczego i biologiczno-chemicznego: „Jakim powietrzem oddychamy w naszym mieście?”.
  3. Zorganizowanie i przeprowadzenie Konkursów Plakatowych wśród uczniów SP i gimnazjum: „Chroń powietrze w Żorach”.
  4. Utworzenie zespołu uczniów „Smogowi Detektywi” w ramach którego uczestnicy przygotują galerię zdjęć: „Nie pal byle czym!!!”
  5. Przeprowadzenie prelekcji wśród rodziców: „Co warto wiedzieć o pyłach w powietrzu?”.
  6. Przeprowadzenie Konkursu Ekologicznego: „Paliw spalanie a nasze oddychanie”.
Ostatnio zmieniany środa, 10 październik 2018 18:18