07 październik 2018 Dział: Aktualności Napisane przez  Ewa Szymala

Do Hymnu

Nasza szkoła zgłosiła się i została zakwalifikowana do ogólnopolskiego konkursu Do Hymnu. Konkurs został zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w całej Polsce.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Konkurs składa się z dwóch etapów:

• I etap - uczniowie wspólnie wykonają pieśni w siedzibie lub na terenie szkoły, dwuosobowe jury dokona rejestracji dźwięku i obrazu oraz oceni występ uczniów.
  • II etap - jury centralne oceni występy szkół, które osiągnęły najwyższą punktację (po 5 szkół z każdego województwa) na podstawie zarejestrowanych nagrań.

Przesłuchanie konkursowe w naszej szkole odbędzie się 16 października br. o godzinie 13.15. Uczniowie wykonają a cappella „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę” oraz „Żeby Polska była Polską”.