MFP

Międzynarodowy Festiwal Piosenki

O festiwalu

W bieżącym roku odbędzie się XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żory 2017 pod Patronatem Prezydenta Miasta Żory. Eliminacje, I etap festiwalu przyciągają corocznie do Żor grono stałych bywalców oraz nowe, ciekawe osobowości. Od kilku lat uczestnicy przyjeżdżają z całej Polski, a także z zagranicy. Dotychczas zakwalifikowały się osoby z Litwy, Rosji, Francji, Czech i Niemiec.

Na naszym festiwalu gościły osoby znane w świecie muzyki. Zaczarował nas swoim wystąpieniem Robert Kasprzycki. Śpiewający autor, poeta, kompozytor, wokalista, gitarzysta http://www.kasprzycki.pl/. Śpiewała dla nas Iwona Węgrowska, która nie bała się ciężkiego i odpowiedzialnego zadania, jakim była praca jurora na festiwalu. Widzów i uczestników naszego festiwalu zauroczył i zachwycił Marcin Wyrostek. Wszyscy trzymaliśmy za niego kciuki, gdy walczył o zwycięstwo w programie „Mam Talent” http://wyrostek.com.pl/. Ciekawie zaprezentowały się także nasze Żorskie Mażoretki pod kierownictwem Zenona Garyańczyka. Naszym uczestnikom od XII edycji towarzyszą zespoły muzyczne grające na „żywo”. Między innymi grał zespół Carrantuohill. Współpraca z nimi była prawdziwą przyjemnością i wspaniałym doświadczeniem – pełny profesjonalizm http://www.carrantuohill.art.pl/. Uczestnikom XVI festiwalu akompaniowało dwóch członków Żorskiej Orkiestry Rozrywkowej pod dyrekcją Lothara Dziwoki. Byli to: Dawid i Daniel Dziwoki.

Nasi uczestnicy na koncercie finałowym zostają poddani profesjonalnej ocenie jurorów. Osób znanych i związanych ze światem muzycznym, pracowników akademii oraz szkół muzycznych, członków znanych zespołów muzycznych. Staramy się zapewnić pełny obiektywizm w ocenie poprzez zapraszanie większej ilości jurorów nie z wiązanych z uczestnikami festiwalu.

Jak co roku będziemy chcieli zaskoczyć naszych widzów wieloma ciekawymi i nowymi aranżami znanych piosenek oraz innymi atrakcjami, ponieważ to jubileuszowa 25 edycja festiwalu.

Zapraszamy!!!